Základná škola s materskou školou, Podolie 804

Mikuláš zavítal do kina...

Tento rok sme poňali oslavu s Mikulášom trošku inak ako posledné roky.

6. decembra 2018 sa deti z materskej školy a žiaci z 1. stupňa ZŠ presunuli všetci do miestneho kina. Prišli aj maminky s detičkami, ktoré nechodia do škôlky. Najskôr si pozreli vianočnú rozprávku. Po nej sa v kine zrazu objavili dvaja anjeli, ktorí boli veselí a tancachtiví a tak roztancovali aj deťúrence. Po tanci sa začali všetci zháňbať po Mikulášovi. Na toľké vyvolávanie svojho mena sa Mikulášovi uráčilo prísť  medzi podolské deti, ale doviedol si so sebou okrem anjelov aj dvoch čertovských pomocníkov. Tí však nemali veľa práce, lebo deti vedeli zaspievať aj zarecitovať, a to aj škôlkári aj školáci.

Nakoniec boli všetky prítomné deti obdarené balíčkom plným sladkostí.

Ďakujeme Podolským ochotným divadelníkom, že sa podujali pomôcť škole a obci zorganizovať túto milú akciu.