Základná škola s materskou školou, Podolie 804

KURZ ĽADOVÉHO KORČUĽOVANIA

Hurá, ideme na klzisko! Takto sa v pondelok 26 . novembra 2018 tešili deti 1. stupňa, ktoré boli prihlásené na kurz ľadového korčuľovania. Keďže záujem bol veľký, deti sa museli rozdeliť do dvoch skupín. Tá prvá odchádzala zo školy o 9.50 hod. a druhá skupina o 10.50 hod. Hneď
po príchode na zimný štadión v Novom Meste nad Váhom sa všetky deti s chuťou obliekali, obúvali si korčule, aby mohli čím skôr vyraziť na ľad. Tréneri nás vždy s úsmevom čakali.

Výcvik prebiehal vo viacerých družstvách, ktoré boli vytvorené na základe schopností detí. Deti sa učili padať, brzdiť, prekonávať prekážky na ľade, ale niektorí i šmýkať „po zadku“. Hodinka ubehla ako voda, opäť sme sa prezliekli, unavení - ale zdravo, sme nasadli do autobusu, ktorý nás už čakal. V piatok boli všetky deti odmenené sladkosťou a diplomom. Všetci sme boli šťastní, že aj tí, ktorí stáli na korčuliach prvýkrát už dokážu „jazdiť“ na ľade.

Bolo nám úžasne! Už teraz sa tešíme na ďalší kurz!