Základná škola s materskou školou, Podolie 804

Týždeň zdravej výživy

V týždni od 22. 10. 2018 -26. 10. 2018 boli všetky triedy 1. stupňa každý deň naplnené vôňou čerstvého ovocia, či zeleniny. V triedach prebiehalo projektové vyučovanie každý deň zamerané na iný druh vitamínov podľa vopred pripraveného plagátu zdravia.
Vyučovanie v tomto týždni bolo zamerané na rôzne aktivity, didaktické hry, prezentácie, ktoré vystihovali tému ovocia a zeleniny v plnom rozsahu. Žiaci boli každý deň symbolicky oblečení vo farbách ovocia a zeleniny, ktorá bola práve farbou daného druhu: jablko - červená, zelenina - zelená, tekvica - oranžová, ovocie - žltá, ovocné šťavy- rôzne farby. V triedach bolo nielen veselo, ale i krásne farebne...

Všetci  spolu i s pani učiteľkami usilovne celý týždeň pracovali a tvorili. Atmosféra bola výborná, každý si zodpovedne plnil svoje úlohy a každý deň nosil to, čo bolo treba. Žiaci si nosili plné tašky rôznych druhov ovocia a zeleniny. Počas prestávok im pani učiteľky chystali ovocné a zeleninové hody. Všetko vždy „spapali“ do posledného kúska. Tento týždeň bol ozaj skvelý.

Týždeň vyvrcholil v pondelok, kde si naši prvostupniari spravili ochutnáku zdravých jedál v školskej jedálni. Každá trieda nachystala pre spolužiakov niečo iné, niektorí robili maškrtky z tvarohu, iní z ovocia, ďalší zo zeleniny, trieda prvákov ponúkala zdravé nátierky, dokonca aj jablkové zapekané sendviče či makové výrobky boli medzi maškrtkami. Všetci si vzájomne výrobky poochutnávali.

Odkazujeme maminkám, že deti pojedli počas týždňa zdravých jedál vždy úplne všetko, čo bolo prinesené, dokonca aj cibuľu a petržlen. Preto sa čudujeme, prečo v jedálni zeleninu vyhŕňajú poniektorí z polievok. Dúfame, že po takomto týždni zdravých jedál, keď žiaci získali dostatok informácií, okoštovali možno aj veci, ktoré neľúbili, budú už doma aj v našej jedálni jesť všetko, čo je zdravé.

Mgr. Renáta Trpíšková