• Vianočná pošta

    • mail

      Vianočná pošta

     FOTOALBUM

     Učitelia slovenského jazyka a výtvarnej výchovy na 1. aj na 2. stupni si pred Vianocami povedali, že sa s deťmi zapoja do písania vianočnej pošty pre seniorov. Vzniklo tak v každej triede množstvo krásnych vianočných vlastnoručne vyrobených pozdravov a mnoižstvo milých prianí. A tu je reakcia na našu poštu:

     Písali nám z "Pohodova":

      

     Milí pisatelia Vianočnej pošty!

     Ďakujem, že ste pred Vianocami urobili dobrý skutok a potešili ste osamelých seniorov.
     Z domovov nám chodia správy o tom, ako ich Vianočná pošta teší a akí sú za ňu vďační.
     Pretože tá vďaka patrí hlavne Vám, ktorí ste poštu napísali a poslali, hrám sa dnes na "pošli dobro ďalej" a posielam ho Vám, ktorí ste jeho lavínu spustili.
     Verím, že to bol pre Vás dobre využitý čas a mali ste z písania zážitok aj dobrý pocit rovnako ako ho majú ešte aj teraz "tí naši starkí" (píšem naši, lebo čaro je okrem iného aj v tom, že hoci sme sa s nimi nestretli, stali sa tieto vianoce súčasťou našich príbehov a je to pre nich úžasný dar)
     Ľubica Noščáková
     podakovanie

     Poďakovanie - video

     Čo znamená pre seniorov Vianočná pošta? Ako prebieha doručovanie a čo želajú pre tých, ktorí im ju posielajú? Môžete vidieť v krátkom videu:-)
     https://youtu.be/BUa32sgATdo
      

     Odkazy z DD:

      
     Zdravíme priaznivcov vianočnej pošty. 
     Ďakujeme z celého srdca za krásne pozdravy pre našich starkých.

     S vďakou a prianím pekného dňa...

      

     Dnes sme odovzdali seniorom veľa krásnych pozdravov z Vianocnej pošty. Boli to veľmi dojímavé ale aj radostné okamihy. Všetci ste našim seniorom spríjemnili predvianočné chvíle. Patrí Vám veľká vďaka za krásne vinše, výzdobu pozdravov a veľké srdce, ktoré ste do pozdravov vložili.

      

     Škoda, že nemôžete aj priamo prežiť chvíle, keď sa odovzdávajú, rozbaľujú a čítajú pozdravy. My sme za dva dni rozdali 159 pozdravov od Vás všetkých zo Slovenska a dnes aj z Čiech a Rakúska. Naši seniori majú v očiach veľkú radosť a po prečítaní pozdravov tlieskajú, tešia sa. Je to krásne, ale veľmi dojímavé. Patrí všetkým veľká vďaka a uznanie sa tento vysoko humánny čin.

      

     Dobrý deň, touto cestou sme sa rozhodli Vám srdečne poďakovať za zorganizovanie vianočnej pošty, ktorá tak veľmi našich klientov potešila. Veľmi pekne ďakujeme...
      

     Milí žiaci a vážená pani učiteľka. Veľmi, veľmi pekne ďakujem za Vaše úprimné želanie k vianočným sviatkom. Urobili ste mi veľkú radosť. Vaše blahoželanie sa dostalo ku mne do Domu seniorov, takže Váš projekt „Vianočná pošta“ našiel to správne miesto. Mám 79 rokov. Želám Vám veselé Vianoce, veľa darčekov a šťastlivý nový rok 2019.

      

     Ešte aj posledný pracovný deň prichádza množstvo pozdravov do nášho zariadenia. Obyvatelia ešte nikdy nedostali toľko lásky prostredníctvom pozdravov...