Základná škola s materskou školou, Podolie 804

Prihlásenie

Prednáška „Rozhodni sa správne a výber si zdravie“

 

 

V stredu 5. 12. 2018 sa počas 4., 5. a 6. vyučovacej hodiny ujala žiakov 8.A, 8. B a 9.A certifikovaná výživová špecialistka Mgr. Veronika Mičianová, PhD. Žiaci sa zúčastnili prednášky, ktorej téma bola „Rozhodni sa správne a vyber si zdravie.“ Diskutovali ako správne spoznať samého seba, vypočítali si bazálny metabolizmus, podľa ayurvedy zistili, aký sú typ a čo by mali na základe toho jesť. Porozprávali sa aj o konkrétnych druhov potravín, o ich sezónnosti a čerstvosti. Neobišli ani dôležitú tému nebezpečenstva diét a hladovania.

Vyberáme zo spätných väzieb našich najstarších žiakov na prednášku:

Môj pocit z prednášky bol veľmi dobrý. Naučila ma veľa vecí, ktoré mi pomôžu k môjmu zdraviu. Zistila som, ako je na tom moje telo. Ďakujem za prednášku. (žiačka 9. ročníka)

Včerajšia prednáška sa mi veľmi páčila, zistila som veľa vecí, o ktorých som nevedela. Chcela by som, aby takáto prednáška ešte bola. (žiačka 8.ročníka)

Na včerajšej prednáške som sa veľa vecí dozvedela, ako by som mala jesť podľa mojej krvnej skupiny a čomu by som sa naopak mala vyhnúť. Dozvedela som sa, aký kalorický príjem by som mala za deň prijať podľa mojej váhy, výšky a veku. Pomohlo mi to nejakým spôsobom spoznať samu seba. (žiačka 9.ročníka)

Prednáška sa mi veľmi páčila a dokonca, keď som prišla domov, tak aj mamina si robila test, že koľko kalórií by mala spotrebovať za deň. Bola vážne super. (žiačka 8.ročníka)

Prednáška bola veľmi dobrá, veľa som sa dozvedela. Táto prednáška bola jedna z tých, čo má naozaj zaujímala. (žiačka 8. ročníka)

Prednáška sa mi páčila, bola veľmi zaujímavá, poučná. Dalo mi to, že nemusím hladovať a môžem sa spokojné najesť. (žiačka 9. ročníka)

 

Za prednášku veľmi pekne ďakujem prednášajúcej Veronike Mičianovej.

Mgr. Monika Muľová, koordinátor prevencie

FOTOALBUM