• Z činnosti

•          Z ČINNOSTI STRELECKÉHO KRÚŽKU

Náš strelecký krúžok sa bude zaoberať výlučne športovou streľbou a trénovať budeme zo vzduchovými zbraňami.

Žiaci sa na krúžku naučia:

-   popis hlavných častí vzduchovej pušky Slavia 631, PCP vzduchovej pušky, optickej laserovej pušky

-   základy bezpečnosti počas streľby,

-   základy zaobchádzania so zbraňou (vzduchovkou),

-   techniku streľby – zaujať správnu polohu v ľahu, strávne mieriť, dýchať a spúšťať spúšť,

-   streľbu s oporou a bez opory v polohe ležmo,

-   význam streleckých pomôcok – strelecký remeň, rukavica, kabát,

-   ako sa robí korekcia mieridiel,

-   rozptyl rán – vyhodnotenie striel, počítanie zásahov,

-   ošetrovanie zbraní a streleckého materiálu a ich uskladnenie.

Strielať budeme z rôznych pušiek a to:

-  elektronickej optickej pušky E-Gun 303 (výrobca Apeom) - začiatočníci,

-   zalamovacej vzduchovej pušky Slavia 631 (výrobca Česká zbrojovka) - začiatočníci, mierne pokročilí a pokročilí,

-   PCP vzduchových pušiek na stlačený vzduch:

-  CZ 200 T (výrobca Česká zbrojovka) - mierne pokročilí a pokročilí,

-   FWB 800 Junior (výrobca Feinwerkbau) - mierne pokročilí a pokročilí,

Spoločnými silami si natrénujeme športovú streľbu na kruhový terč, biatlonový a panáčikový sklopný terč, a tí starší si vyskúšajú aj streľbu v polohe v kľaku a v stoji.

Pripravíme si školské súťaže o najlepšieho strelca:

„Král terčovej streľby“ - streľba na číslicový terč - rátajú sa strelené body,

„Majstrer sklopiek“ - streľba na sklopné terče - ráta sa presnosť a rýchlosť,

a lepší strelci budú mať možnosť zúčastniť sa rôznych streleckých súťaží a tak reprezentovať školu.

Pripravíme a zorganizujeme na našej škole v Podolí aj regionálne strelecké súťaže základných škôl (okres Nové Mesto nad Váhom) a to:

„Podolská desina“ * – regionálna strelecká súťaž o malé putovné poháre,

„Potkany“ * –  regionálna strelecká súťaž v streľbe na sklopné terče na potkany,

„Podolská sklopka“ * – regionálna strelecká súťaž okresu Nové Mesto nad Váhom

Vysvetlivka - * - škola zorganizuje iba jednu z týchto súťaží.

V prípade kladného súhlasu pozvaných hostí poriadať besedy s významnými športovcami slovenskej športovej streľby (napr. Danka Barteková, Zuzana Štefečeková, Daniela Pešková, Jozef Gönci, a ďalší)

Pre spestrenie krúžkovej činnosti si vyskúšame streľbu aj z iných zbaní (malorážka, lukostreľba, kuša a iné).

Krúžok je otvorený všetkým žiakom zo ZŠ s MŠ Podolie a to hlavne druhého stupňa (5-9. ročník) , ale môžu sa prihlásiť i žiaci z prvého stupňa (3-4.ročník) ktorí budú cvičiť streľbu z optickej laserovej pušky. Budúci záujemcovia sa môžu prísť kedykoľvek na činnosť krúžku pozrieť, vítaní sú i rodičia žiakov.

Čo sa týka materiálovo-technického zabezpečenia krúžku, to sa snažíme neustále budovať a vylepšovať či už svojpomocne alebo formou sponzorov. V prípade záujmu o sponzoring nás neváhajte kontaktovať. Ďakujeme za Vašu podporu.