• Karnevalový deň v 2.A

• Dnešný deň, ktorý bol najmä vyhodnotením polročnej práce, si žiaci v 2.A spríjemnili zábavnými fašiangovými  úlohami, hrami, súťažením a prezentáciou svojich karnevalových masiek. Popri zábave sme i počítali, hľadali v triede na rôznych miestach matematické príklady, šašovi sme pomáhali s tvrdými spoluhláskami a súťažili, komu sa najviac darí. Atmosféra v triede bola super, deti pracovali veľmi disciplinovane a s chuťou. Na záver nás všetkých čakala sladká odmena. Verím, že sme si tento „slávnostný" deň všetci spríjemnili a užili.

• Milujeme hry – Super deň v 2. B

• Supeeer... Máme vysvečko a prvý polrok našej cesty za sebou. Poďme to osláviť. Ako? Predsa super dňom v 2. B.

Po rozdaní vysvedčení sme si spoločne s ostatnými kamarátmi z prvého stupňa pozreli divadelnú hru Polepetko. Po návrate do triedy sme sa presvedčili, že my nie sme žiadni Polepetkovia a vieme sa zabávať a súťažiť medzi sebou. Zahrali sme si totiž hru inšpirovanú televíznou hrou Milujem Slovensko. V družstvách sme plnili jednotlivé úlohy - hádali sme číslo, na ktoré niekto myslí, aj rozprávkovú postavu, ktorá bola nakreslená na tabuli, prípadne zviera, ktoré niekto znázorňoval. Súťažili sme aj vo vedomostných úlohách. Snažili sme sa spoznať zvučku rozprávky, ale aj o to, aby nám nevybuchla v rukách bomba pri hádaní slov. Spoluhráčom v družstve sme referovali postupne vypočutú rozprávku a boli sme zvedaví, koľko si z nej zapamätajú. Zabavili sme sa aj na slovenských rekordoch. Za všetko sme získavali body. Vyhrať síce mohol len jeden tím, ale v tento deň sa super bavili nielen víťazi, ale všetci.

• Testovanie COMDI

• Naši deviataci dňa 30. 1. 2018 robili testovanie COMDIIde o program, vďaka ktorému môže žiak získať množstvo informácií o vlastnej autoidentifikácii  (sebapoznaní), t. j. pri zisťovaní úrovne svojich vedomostí, schopností, zručností, profesijných predpokladov a osobnostných vlastností, ktoré sú také dôležité pri budúcom uplatnení sa na trhu práce. Výsledky deviatakov sa  vyhodnotia a deviataci budú s nimi oboznámení. veríme, že im to pomôže pri výbere strednej školy a nasmerovaní svojej kariéry.

• Celoslovenská súťaž Všetkovedko

• Už poznáme výsledky celoslovenskej súťaže Všetkovedko. Na našej škole sa do nej zapojilo zopár žiakov z 1. stupňa. Všetkovedkom školy sa stal Samuel Hadbábny z 3.A, ktorý na úrovni Slovenska získal 4. miesto s vynikajúcou úspešnosťou až 99,11%. Titul Všetkovedko získali ešte Matúš Pollák zo 4:A, ktorý skončil s úspešnosťou 95,54% na 14. mieste v SR a Pavol Zemko, ktorý sa umiestnil na 50. mieste a vyriešil úlohy s úspešnosťou 73,14 %. Ostatní riešitelia Všetkovedka zíéskali tituly Všetkovedkov učeň a pre vyšší titul musia na sebe ešte zapracovať.

• Šaliansky Maťko

• Vo štvrtok 25. 1. 2018 sa v Novom Meste nad Váhom uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže v slovenských povestiach Šaliansky Maťko.  Za našu školu súťažili Evka Hochelová zo 7.A a Daniel Miklo z 5.A. Na prvých pozíciách sa však neumiestnili.

• Matematická olympiáda

• V stredu 24. 1. 2018 sa Paulínka Gúčiková, žiačka 9.A zúčastnila na okresnom kole MO. Sme na ňu hrdí, získala krásne 3. miesto. Na olympiádu ju pripravovala p. zást. RNDr. Daniela Maráková.

• Pedagogická rada

• V pondelok 22. 1. 2018 mal náš pedagogický zbor 3. pedagogickú radu v tomto šk.roku. Hodnotilo sa na nej správanie, vzučovacie výsledky a dochádzka žiakov za 1. polrok.

• Výsledky T5 - 2017

• V pondelok 22.1. nám boli doručené výsledky celoslovenského testovania piatakov T5-2017. Sú nasledovné:

- v matematike sú naši piataci 4,4% pod priemerom SR (naši 18,1 b = 60,3 % úspešnosť, SR - 19,4 b.=64,7 % úspešnosť)

- v slovenskom jazyku sú naši piataci 0,8 % pod priemerom (naši 18,6 b = 62 %, SR - 18,9 = 62,8 % úspešnosť).

S výsledkami nie sme spokojní.

• Fašiangový školský ples

• V sobotu 20. 1. 2018  zorganizovala Rada rodičov v spolupráci s našou školou a obcou Podolie už 14. ročník Fašiangového školského plesu. Veľké poďakovanie za organizáciu plesu patrí p. Adriane Gašparíkovej a jej tímu maminiek z Rady rodičov, ktoré zdobili, varili, predávali, obsluhovali, upratovali, starostke obce p. Anne Čechvalovej za sponzoring kapely a bezplatné poskytnutie priestorov KD, všetkým maminkám, ktoré na náš ples napiekli dobré koláčiky, p. Slimákovej za vytvorenie fotokútikov a svetelných stien vo vestibule a všetkým sponzorom, ktorí prispeli do tomboly. Bližšie o plese sa dozviete na stránke tejto akcie.

• Fašiangový školský ples

• V sobotu 20. 1. 2018 sme v spolupráci s Radou rodičov RZ a obcou Podolie zorganizovali 14. ročník Fašiangového školského plesu. Vedenie ZŠ s MŠ Podolie veľmi ďakuje za organizáciu plesu p. Adriane Gašparíkovej a jej tímu maminiek z Rady rodičov, starostke obce p. Anne Čechvalovej za sponzoring kapely a poskytnutie priestorov, všetkým maminkám, ktoré na náš ples napiekli strašne dobré koláčiky a všetkým sponzorom, ktorí prispeli do tomboly. Bližšie o plese sa dozviete na stránke tejto akcie.

• Výsledky Kompara 9

• Prišli nám výsledky skúšobného celoslovenského testovania Komparo. Naši deviataci príjemne prekvapili. V matematike dosiahli ako trieda priemernú úspešnosť 65,8%, čo je o 16,4 % lepšie ako bol slovenský priemer a predbehli celkovo 93,9 % škôl. V slovenskom jazyka mali priemernú úspešnosť 69,1 %, čo je o 4,5 % lepšie ako celoslovenský priemer, predbehli 73,8 % testovaných škôl. Veríme, že nezaspia na vavrínoch. V reálnom testovaní T9-2018 nepôjde o to, koľko škôl predbehnú, ale o individuálne výsledky a priemernú úspešnosť triedy na úrovni SR, keby sa podarilo prehupnúť cez hranicu 70 %, tešili by sme sa.